Хранилище информации по судебной практике в области восстановления конституционных прав мам на социальную помощь при рождении ребенка и по уходу за ребенком до достижения ним 3-х лет.

Внимание!!! Для НОВИЧКОВ специальная тема на форуме

Заявление в УТСЗН (ребенок 2008 г.)

xanad аватар
Страница для печатиПослать другу

Начальнику Управління праці

та соціального захисту 

населення Київської  міської ради
Глобі Ніні Григорівні
03040, м. Київ, вул. Ломоносова, буд. 5/3
Шевченко Оксани Сергіївни
03187, м. Київ, вул. буд., кв.
тел.

 

ЗАЯВА

Шановна Ніна Григорівна!

 

Я,  Шевченко Оксана Сергіївна, є матір`ю малолітньої дитини К          Т      О               03.12.2008 року народження, що підтверджується свідоцтвом про народження серія      №            , виданим відділом реєстрації актів цивільного стану Голосіївського районного управління юстиції в місті Києві.
З 15.03.2009 р. перебуваю у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку і отримую державну соціальну допомогу у розмірі 130 гривень на місяць.
З розміром призначеної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку не згодна і вважаю його таким, що не відповідає діючому законодавству України.
Ст. 46 Конституції України зазначає, що     соціальні допомоги, що  є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя,  не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом. Згідно ст. 22 Конституції України  при прийнятті нових  законів  або  внесенні  змін  до  чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав  і свобод.  
Як особа, застрахована в системі загальнообов’язкового державного  соціального страхування, я, з настанням страхового випадку (у моєму випадку – догляд за малолітньою дитиною) маю право на отримання матеріального забезпечення згідно Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням» від 18.01.01р. 2240-ІІІ.
Ст.. 43 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням» від 18.01.01р. 2240-ІІІ чітко визначає розмір допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку: не менше розміру прожиткового мінімуму, встановленого законом. Також, згідно ч.2 ст.42 Закону України від 08.01.2001р. №2240-III«Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням», допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається застрахованим особам у формі матеріального забезпечення у період відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку і частково компенсує втрату заробітної плати (доходу) у період цієї відпустки. Заробітну плату отримує працююча, а отже працездатна особа, з чого слід дійти висновку, що необхідно виходити з розміру прожиткового мінімуму, встановленого для працездатної особи, якій компенсується втрата заробітної плати на період відпустки по догляду за дитиною.
Законом України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» затверджено на 2008 рік прожитковий мінімум для працездатних осіб:  з 1 січня - 633 гривні,  з 1 квітня - 647 гривень, з 1 липня - 649 гривень, з 1 жовтня - 669 гривень.
Законом України «Про Державний бюджет України на 2009 рік» встановлено на 2009 рік прожитковий мінімум на одну особу та для тих, хто відноситься до основних соціальних і демографічних груп населення, в розмірах, що діяли у грудні 2008 року.
 

Виходячи з вищевикладеного, керуючись:

 1.   Статтями 3, 8, 21, 22, 46, 64 Конституції України;
 2.   статтями 42-43 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням»;
 3.   Статтями 1, 3-5 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" ;
 4.   Рішенням Конституційного Суду України №10-рп/2008 від 22 травня 2008 року (щодо неконституційності положень законів про обмеження розміру державних допомог);
 5.   Рішенням Конституційного Суду України N 26-рп/2008 від 27.11.2008 року (справа про збалансованість бюджету);
 6. Статтями 1, 4 Закону України «Про звернення громадян» (щодо права на звернення із заявою щодо реалізації своїх особистих прав),

ПРОШУ :

 1. Здійснити перерахунок та доплату належної мені допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку до рівня прожиткового мінімуму встановленого для працездатних осіб за період з 15.03.2009 р. по 16.11.2009 р. включно.
 2. Надалі виплачувати щомісячну державну допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (03.12.2011 р.) у розмірі, не меншому за прожитковий мінімум, затверджений законодавством для працездатних осіб.

Крім того, прошу надати мені:

 1.   Довідку про виплачені мені суми з розшифруванням сум отриманих як допомога при народженні дитини (з чітким визначенням суми першого траншу) та сум отриманих як допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.
 2. Копію документу про призначення мені допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку
  Мою заяву прошу розглянути відповідно до порядку та в строки, що визначені Законом України “Про звернення громадян ”.  Письмову відповідь прошу надіслати на мою адресу: 03187, м. Київ, вул..   буд.  , кв.  

Додатки:
1. Копія свідоцтва про народження

З повагою

                        16.11.2009р.                          подпись                                 Шевченко О.С.

 

Последние комментарии

Опрос

Как долго вы судитесь?:

Пирсинг в красноярске все салоны красоты в красноярске.